Šrotas 3D skoliozes terapija

Šrotas metode ir visizplatītākā konservatīvā, uz vingrošanu balstītā pieeja skoliozes ārstēšanai.

Šrotas metodi var pielietot visa vecuma cilvēkiem, bet galvenokārt to izmanto bērniem un pusaudžiem.

Šī terapija ir skoliozei specifiska fizioterapija, kas ietver sevī klīnisko izvērtēšanu, specifisku vingrojumu sastādīšanu, stabilizējošu trīsdimensionālu ārstniecisko vingrošanu, mobilizācijas tehnikas un  korektīvās elpošanas vingrojumus.

Šrotas terapeits, rūpīgi veicot pacienta izmeklēšanu un rentgena izpēti, izvēlas katram pacientam vispiemērotākos Šrotas terapijas elementus.

Veicot Šrotas 3D skoliozes terapiju, pacients varēs:

  • Samazināt/ novērst  mugurkaula deformācijas un atjaunot mugurkaula kustīgumu;
  • Stabilizēt koriģēto stāju;
  • Ar korektīvās elpošanas palīdzību uzlabot plaušu darbību, atjaunot ribu kustīgumu un izplest saspiestās ķermeņa zonas;
  • Apgūt kādas ikdienas pozas skoliotiskos izliekumus var samazināt un kādas pozas noved pie skoliozes pasliktināšanas;
  • Uzlabot pašsajūtu, novēršot diskomfortu un sāpes;
  • Uzlabot vizuālo tēlu

Šrotas terapijas apmācības laikā  pacientam tiek sniegtas zināšanas un prasmes, kas palīdzēs koriģēt un  kontrolēt savu stāju.

Terapija būtu veicama tik ilgi, kamēr pacients ir veiksmīgi apguvis sev nepieciešamos koriģējošos Šrotas metodes vingrojumus, un spēj ikdienā noturēt koriģēto stāju. Pēc terapijas kursa beigšanas ir nepieciešamas regulāras vizītes pie Šrotas terapeita, lai sekotu līdzi stājas attīstībai un kontrolētu pareizu vingrojumu izpildi.

Šrotas metodes elementus efektīvi izmanto arī pie citām stājas problēmām:

  • Pārmērīgi lielas kifozes krūšu daļā (pārāk liels krūšu daļas izliekums – “sakumpusi mugura”).
  • Samazināti vai izlīdzināti mugurkaula fizioloģiskie izliekumi – “Plakanās muguras”. Ir zināms, ka skoliozi veicinošs apstāklis ir “plakanā mugura” un jostas kifozes parādīšanās bērniem 10-13 gadu vecumā. To veicina ieradums sēdēt ar apaļu muguru.
  • Mobilitātes zudums mugurkaulā. Mugurkaula locītavu mazkustīgums ir par pamatu dažādu ar muguru saistītu slimību attīstībai, tai skaitā arī skoliozi.

Šrotas metode ir radusies pirms 100 gadiem Vācijā. To aizsāk Katharina Schroth, kas pati slimoja ar skoliozi. Terapijas sasniegtie rezultāti apliecina, ka Šrotas metode efektīvi spēj mazināt mugurkaula izliekumus un ievērojami uzlabot pacienta pašsajūtu.

Publikācijas par Šrotas 3D skoliozes terapiju un skoliozi:

Saites uz zinātniskiem pētījumiem par Šrotas metodi, skoliozi un korsetēšanu: